Намети та тенти

Знайдено товарів: 522

Показувати спочатку

Для походів, спортивних вилазок, кемпінгу або полювання вдало підібраний намет перетворюється на надійний притулок, здатний витримати будь-які сюрпризи природи. Тому вибір такого спорядження потребує ретельного підходу і уваги до деталей.

Перший критерій, яким варто керуватися, — призначення намету. Відповідно до нього розрізняють такі типи:

  1. Трекінгові. Це туристичні намети, які є зручними для розміщення на рівнинах. Вони компактні, мають невелику вагу, зручні в транспортуванні. Під час вибору важливо брати до уваги кількість дуг: для стійкості їх має бути від 3 до 5.
  2. Експедиційні. Посилені конструкції, що можуть витримувати пориви вітру та перепади температур. Штурмові, альпіністські намети, виготовлені з міцного водостійкого матеріалу, розраховані на розміщення на різних висотах і ґрунтах.
  3. Кемпінгові. Великі намети, які беруть для ночівлі у стаціонарних таборах. Для прикладу, якщо планується поїздка на море на тиждень без оренди житла. Особливість цієї категорії — велика вага і максимально стійка та безпечна конструкція.
  4. Спеціальні. Сюди можна віднести моделі для велоспорту, полювання, риболовлі чи дитячі варіанти для ігор. Кожен із типів матиме свої особливості.

Є також класифікація, за якою все спорядження поділяють на тактичні та туристичні намети. До другої групи можна умовно віднести всі перелічені вище варіанти. Тактичні моделі використовують військові у навчаннях і безпосередньо під час виконання завдань. Особливість останніх — можливість розкласти та зібрати їх максимально швидко, а також — висока стійкість до різних погодних умов.

Конструкція: що важливо враховувати

Каркас намету — дуже важливий критерій, від якого залежить його стійкість і довговічність. Є три варіанти:

  1. З внутрішнім каркасом. Коли дуги розташовані всередині, а тент їх «накриває». Переваги: простота розкладання, менша вага. Недолік: можна пошкодити матеріал, якщо внутрішня конструкція зламається.
  2. Із зовнішнім каркасом. Коли дуги видимі після розкладання намету, оскільки розташовуються зверху. Сам тент пристібається за допомогою різних карабінів та інших фіксаторів під каркасом. Це складніше, ніж у випадку з попереднім варіантом. Але така конструкція стійкіша.
  3. Без каркаса. Найдешевший і легкий намет. Але з ним працювати непросто: потрібно вміти правильно натягнути і зафіксувати тканину на трекінгові палки. До того ж він не може похвалитися вітростійкістю.

Незалежно від типу каркаса, намети обов’язково комплектуються кілочками. Вони бувають різних видів: найпоширеніші і бюджетні ключкоподібні, зручні у формі цвяха, Y-, V-, U-подібних форм, що підходять для різних типів ґрунту, клиноподібні, а також якірні, які не забивають, а закопують у землю.

Матеріал має значення

Чи не найважливіша після каркаса частина — сам намет. Від матеріалу, з якого зроблено верх і дно, залежать тривалість служби й комфорт. Найпопулярніші варіанти:

  1. Нейлон. Міцний матеріал, дуже легкий. Але без спеціального оброблення може «стиратися» під тривалим впливом ультрафіолету.
  2. Поліестер. Не розтягується і має хороші показники міцності, не чутливий до сонця. Також майже не пропускає вологу. Тому в моделях з поліестеру завжди потрібно дбати про якісну вентиляцію.
  3. Полібавовна. Поєднання синтетичних і натуральних матеріалів. Цей варіант найчастіше застосовують у виготовленні кемпінгових наметів. Моделі повітропроникні та гігроскопічні.
  4. Oxford. Тканина на основі поліестеру чи нейлону з особливо щільним плетінням. Завдяки цьому матеріал є надміцним і зносостійким за різних умов. Має високі характеристики водонепроникності та вітростійкості.

Також важливо брати до уваги матеріал каркасних дуг. Найкращий варіант — алюмінієві, які мають меншу вагу, але при цьому довговічні та зручні. Важкі, проте міцні — сталеві елементи. Дешеві, але менш довговічні — пластикові дуги.

Важливі дрібниці, які впливають на надійність спорядження

Намети для трекінгу, кемпінгу чи альпінізму схожі в одному критерії — вони мають гарантувати комфортне перебування всередині. В ідеалі — щоб не було надто душно, холодно, щоб дощ не застав зненацька і вітер не зніс переносну домівку разом з усіма речами. Тому перед купівлею слід точно визначити, який тип намету потрібен, і завжди звертати увагу на деталі, а саме:

  1. Якість швів і захищеність дна. Щоб не виявити браку у найневідповідніший момент. Погано «захищена» основа пропускатиме вологу та холод.
  2. Наявність москітної сітки. Там, де природа, точно будуть мухи та комарі. Усі отвори, вентиляція і вхід мають бути захищені від «небажаних гостей».
  3. Світловідбивні елементи на зовнішньому тенті. Справжня знахідка, якщо доводиться повертатися в табір пізно ввечері.
  4. Якість застібок на вході. Вони мають бути з нержавкого матеріалу та зручними. Бо від цього залежатиме довговічність і легкість у користуванні.
  5. Кількість шарів. Є намети одно- і багатошарові. Для літніх походів цілком достатньо простішого варіанту. Якщо це мандрівки в екстремальних погодних умовах — точно не варто економити, краще відразу купити двошарову конструкцію.

Також варто звертати увагу на місткість намету та його форму. Літні легкі моделі, прості в установленні півсфери, зручні півбочки чи надстійкі штормові «труни» — варіантів багато. Важливо знайти «свій» формат, що стане найкомфортнішим для тих умов, в яких ви будете ним користуватися.

Вибираємо якісний намет в нашому магазині Robinzon

Перше питання, з якого варто починати пошук: для чого потрібен намет? Адже для походів до лісу з однією ночівлею і для багатоденного блукання горами будуть потрібні зовсім різні варіанти.

Усі типи та розміри спорядження представлені в нашому магазині Robinzon. Тут можна купити намет з однією, двома чи трьома кімнатами, з коридором чи тамбуром або без них, а ще такий, який може одночасно вмістити до 8 людей. Усі пропозиції — від надійних брендів, яким довіряють досвідчені мандрівники. Кожен товар супроводжується гарантійним талоном від виробника.

У каталозі можна знайти як дитячі пляжні намети, так і моделі для альпінізму, риболовлі, полювання, мотоспорту чи активного відпочинку на природі в компанії друзів. Оформити замовлення зручно онлайн, забравши товар в одному з магазинів або ж замовивши доставлення поштою чи кур’єром. Є всі види оплат: готівкою, карткою через термінал або ж онлайн на сайті через безпечні сервіси.

Скільки коштують товари в розділі «Намети та тенти»?
Товари в розділі «Намети та тенти» на понеділок 28 квітня 2025 р. коштують від 599 ₴ до 164 999 ₴
Назва товару Ціна
Тент універсальний Naturehike 210 x 150 см зелений NH15D004-X 599 ₴
Автоматическая пляжная палатка-подстилка раскладная Beach Camp 1.1х1.8х0.8 см Желтая 635 ₴
Двомісний намет Naturehike Tagar 2 зелений NH17T180-J 7 799 ₴
Палатка Tramp Stalker 2 (v2) 7 870 ₴
Намет на дах Thule Approach L (Fennel Tan) (TH 901016) 164 999 ₴
Намет на дах Thule Approach L (Pelican Gray) (TH 901015) 164 999 ₴