Складання намету без зусиль: Розкриваємо секрети ідеального складання наметів для любителів активного відпочинку

Складання намету без зусиль: Розкриваємо секрети ідеального складання наметів для любителів активного відпочинку - Robinzon.ua

Спортивний туризм та активне дозвілля завжди вимагають від нас навичок, які б дозволяли спокійно відпочивати в будь-яких умовах. Однією з таких важливих навичок є здатність правильно складати намет. Це не просто розважливе заняття, але й ключовий аспект, який впливає на тривалість служби та комфорт використання намету. У цій статті ми розглянемо чому треба вміти правильно складати нашу тимчасову оселю, основні типи наметів та пошагові інструкції з їх складання, а також надамо корисні поради щодо догляду та зберігання цих цікавих помешкань.

На що ж впливає правильне складання палатки:

 1. Довговічність: Коли палатка правильно складена, її матеріали не піддаються зайвому навантаженню, що збільшує термін служби. Наприклад, тент з поліестеру прослужить довше, якщо його не складати з різкими заломами.
 2. Зручність використання: Правильно складена палатка легко упаковується і розкладається. Вам не буде потрібно витрачати час і сили, щоб розібратися, як її згорнути.
 3. Компактність: Складена палатка займає менше місця в рюкзаку, що робить її зручнішою для транспортування. Це особливо важливо, якщо ви йдете в піший похід з наплічником, в який треба помістити мільйон речей.

Це перелік основних, але далеко не всіх існуючих переваг правильного складання наметів. Для більш детального опису треба розуміти особливості різних наметів, тому погнали розбиратися!

Огляд типів наметів

Цей гайд допоможе вам осягнути священні знання - як скласти різні типи наметів, включаючи:

 • саморозкладні, автоматичні і намети-пружини: мають механізм, який допомагає їм автоматично розкладатися;
 • зимові: укомплектовані додатковим утеплювачем, який робить їх важчими та об'ємними;
 • круглі: складаються за допомогою техніки "внутрішнього складання";
 • намети-куби: мають жорстку конструкцію, що робить їх складання трохи складнішим;
 • намети-трансформери: можуть мати кілька конфігурацій, тому їх складання може суттєво відрізнятися;
 • намети-трикутники: пірамідальні, складаються за допомогою спеціальної техніки;
 • рибальські: мають особливості, які роблять їх стійкими до вітру і вологи;
 • намети-тунелі: складаються з декількох секцій, які з'єднуються між собою тунелем;
 • намети, що встановлюються на дах авто: ці конструкції монтуються на даху автомобіля;
 • багатомісні намети або шатри: мають великі розміри, тому їх складання може бути нестандартним завданням.

Основи складання

Отже, ви збираєтесь у свій похід, і тепер настав час вирішити жахливе завдання - навчитися складати новоспечений намет. Не хвилюйтеся, ми дамо вам кілька відмінних порад про те, як зробити цей процес легким. Перш за все, особливо якщо намет ви позичили у найкращого друга, перед тим як почати складати намет, переконайтеся, що він чистий. Хто захоче мати справу з наметом, який пахне брудними сусідськими шкарпетками і в якому живе цілий мурашник? Тож візьміть миючий засіб і воду та гарненько вимийте намет. 

Тепер, коли ваш намет чистий до скрипу, саме час перевірити, чи немає на ньому пошкоджень. На випадок, якщо ведмідь прийме намет за жувальну іграшку. Шукайте розриви, подряпини або дірки, які потрібно закрити. І якщо ви їх виявили, не панікуйте! Просто візьміть армований скотч і вуаля, проблему вирішено. Адже кому потрібен модний ремонтний набір, коли є старий добрий скотч чи навіть ізолента? Вона лагодить усе, навіть розбиті серця.

Тепер про головне - про інструкції виробника. Так, ми знаємо, що читати інструкції може бути так само цікаво, як дивитися, як сохне фарба, але повірте, це дуже важливо, коли справа доходить до складання намету. Різні типи наметів мають різні техніки складання, як орігамі для любителів активного відпочинку. Тож зробіть глибокий вдих і постарайтеся не піддаватися розчаруванню.

Повірте, складання намету не обов'язково має бути складним завданням. Просто не забувайте чистити його, заклеювати скотчем усі пошкодження і дотримуватися всіх цих надокучливих інструкцій виробника. А якщо ви почуваєтеся пригніченим, просто уявіть, що згортаєте гігантську шаурму, і все стане набагато веселіше. 

Далі розглянемо кілька типів наметів та їх особливості в складанні.

Як скласти саморозкладні, автоматичні та намети-пружини

image

Ви купили собі модний саморозкладний, автоматичний, пружинний намет? Наші вітання! Ці намети - працівники швидкої туристичної допомоги, готові врятувати вас від стомлюючої роботи з облаштування табору. Але перш ніж розкрити їхні здібності, потрібно знати, як скласти їх назад.

Давайте почнемо з короткого опису того, як працюють ці чарівні намети. Все просто - вони обладнані розумним механізмом, який використовує пружини і важелі, щоб без зусиль згорнути намет в охайний маленький пакунок. 

Тепер перейдемо до покрокової інструкції зі складання. Перш за все, очистіть намет від сміття і небажаної живності. Щойно це буде зроблено, знайдіть засувку на бічній стороні намету. Злегка натисніть на неї і спостерігайте, як намет починає складатися сам собою.

Потім візьміться за верхню частину намету і повільно опустіть його на землю. Будьте обережні, щоб ваші пальці не потрапили в який-небудь зі складних механізмів. Коли намет буде повністю складено, закріпіть його за допомогою доданих ременів або гумок. І ось ваш намет готовий до того, щоб упакувати його в сумку для перенесення.

Тепер давайте поговоримо про деякі поширені помилки і про те, як їх уникнути. Одна з найбільших помилок, якої припускаються люди, - це поспішність у процесі складання. Ці речі можуть бути автоматичними, але їм все одно не завадить трохи уваги і обережності. Ще одна поширена помилка - не закріпити намет належним чином після складання. Ви ж не хочете, щоб він розкрився під час підйому вгору?

Дотримуючись цих порад, ви швидко матимете успіх у складанні саморозкладного автоматичного намету на пружині. 

Як складати зимовий намет

Зимові намети - це затишні маленькі конструкції, які зігрівають і захищають вас від суворих стихій матінки-природи. Ці намети - наче ескімосні іглу, з їхньою ізоляцією, захистом від вітру та снігу завдяки гідрофобному покриттю. 

Коли ви насолодитися своєю пригодою в зимовій країні чудес, настане час збирати речі і вирушати додому. Складати зимовий намет може бути трохи складніше, ніж звичайний, через усі ці, падаючі з неба, пушинки. Тож порада від досвідчених вовків: почніть з того, що приберіть з намету весь зайвий сніг. Повірте, ви ж не хочете привезти додому калюжу у своєму рюкзаку!

Після того як ви прибрали весь сніг, настав час зайнятися складанням. Почніть з того, що згорніть дуги й складіть їх гармошкою. Потім складіть щільну утеплену тканину намету навпіл, намагаючись, щоб вона була якомога плоскою. Це запобіжить утворенню складок і зморшок. Пам'ятайте, ми хочемо, щоб наш намет виглядав як новенький до наступного спортивного турне!

Завдяки своїй теплоізоляції та захисту від вітру і снігу цей намет стане вашим найкращим другом під час холодних походів! 

Як складати круглий намет

Якщо ви вирішили скласти круглий намет, то ви взялися за монументальне завдання. Що ж, друзі, дозвольте сказати, що це не так просто, як здається. Але нема чого боятися, адже ми тут, щоб провести вас через цю підступну подорож.

1

Перш за все, переконайтеся, що у вас є вільний простір для роботи. Ви ж не хочете, щоб на шляху вашої майстерності зі складання намету постали несподівані перешкоди. Тепер зробіть глибокий вдих і впевнено підійдіть до намету. 

Почніть з того, що розкладіть жердини та шток з яких побудовано каркас намету. Для цього може знадобитися груба сила і кілька міцних слів, але врешті-решт ці докучливі стовпи здадуться. Щойно Атланти будуть повалені, настане час зайнятися тканиною. Зверніть увагу на візуальні підказки - зручні маленькі стрілки або лінії, які підкажуть вам, у який бік складати. Але врахуйте, що ці підказки можуть бути такими ж невловимими, як єдиноріг на веселці.

Тепер настає найскладніше - складання намету в маленький компресійний чохол. Ця річ схожа на чарівний килим-саквояж Мері Поппінс - хоч би як ви старалися, він просто не поміститься. Замість цього візьміть сміттєвий пакет і засуньте в нього, складений петлями, намет. Може, це й не дуже красиво, але, принаймні, компактно.

Ось і все! Ви успішно склали свій круглий намет, кинувши виклик законам фізики і розуму. Поплескайте себе по спині і порадійте своєму досягненню!

Як скласти кубічний намет

А, старий добрий намет-куб. Заплутана конструкція, яку, здається, розробив ботанік-математик, що випив забагато чашок кави. Але не бійтеся, ви беріть своє спорядження, а ми візьмемо Намет Big Agnes Bunk House 4  і давайте разом складати!

image

Крок перший: Зробіть глибокий вдих і повторюйте за мною - "Я не дозволю цьому намету перемогти мене!". Тепер акуратно вийміть алюмінієві дуги, відв’яжіть центральний вузол, відчепить усі кути тенту і зведіть їх разом, наче ви збираєтеся почати групові обійми.

Крок другий: Тепер, коли ви зібрали кути, настав час скласти їх всередину. Уявіть, що ви укладаєте впертого малюка, який відмовляється лягати спати. Обережно підштовхніть куточки до центру, щоб вони зустрілися з приємним стуком. Не хвилюйтеся, якщо буде потрібно кілька спроб, цей намет сам по собі.

Крок третій: Найскладніша частина - робота з цими жорсткими елементами. Обережно складіть дуги, стежачи за тим, щоб вони не відкинулися назад і не вдарили вас по обличчю. Повірте, ви не хочете бути збитим з ніг наметом, що хитається, - це не найкраще видовище.

Крок четвертий: Продовжуючи складати і стискати намет, пам'ятайте, що простір - ваш друг. Ви не просто складаєте намет, ви граєте в гру "Тетріс" з вашим похідним спорядженням. Знайдіть ті куточки, куди можуть бути втиснуті кілька викорастиних серветок або привальних перекусів. Це схоже на похідну версію гри "Хованки", тільки з меншою кількістю затишних місць і більшою кількістю комарів.

Тепер ваш Кубик Рубіка обережно складений і готовий до наступної авантюри. А якщо нічого не вийде, просто покладіть намет назад у сумку і сподівайтеся на краще. Зрештою, хіба в поході не головне - прийняти несподіванку?

Як складати намет-трансформер

Намет-трансформер - це як Оптимус Прайм у похідному спорядженні. Цей намет - не звичайний, пересічний притулок; ні, це диво-трансформер, який може пристосуватися до будь-якої ситуації в поході. Це все одно що мати намет із суперздібностями. Отже, давайте зануримося у світ наметів-трансформерів і дізнаємося про їхні дивовижні особливості.

Перш за все, давайте поговоримо про переваги цих господ. Найбільший плюс - це їхня універсальність. Потрібен маленький затишний намет для одиночного походу? Немає проблем, просто складіть його на себе і вуаля! Миттєвий притулок для однієї людини. Зібралася компанія друзів? Розгорніть цей намет, і раптово у вас з'явиться місце для всіх і їхніх домашніх хом'ячків. Це як чарівний намет, здатний задовольнити будь-яку вашу примху.

Але, звісно, як і в усьому, у житті є свої недоліки. Один з головних недоліків - складність складання намету в початкову форму. Потрібна серйозна майстерність і терпіння, щоб знайти правильну комбінацію поворотів і вигинів, що дають змогу повернути намету його компактний розмір. Тож, якщо ви не найтерплячіша людина на Землі, краще зупинитися на звичайному наметі.

Тепер перейдемо до головної події - як скласти намет-трансформер. Почніть з того, що розкладіть усі стовпи, дуги й опори. Обережно складіть кожну секцію намету всередину, намагаючись не зажувати тканину в блискавку.

Ось тут-то і виникає складність - для кожної конфігурації існує свій унікальний процес складання. Якщо ви переходите від великого групового намету до маленького, вам потрібно знайти правильні петлі та шарніри для складання. Якщо ви переходите від маленького намету для однієї людини до більш просторого, треба розібратися з правильним розташуванням відсіків і входів. Просто продовжуйте складати і розкладати, поки все не вирівнюється ідеально.

Дивовижний світ наметів-трансформерів - багатогранний, чарівний, а інколи й такий, що трохи зневірює. Тож якщо ви готові до випробувань і хочете вразити своїх друзів по походу своїми навичками складання, спробуйте один із цих наметів-трансформерів. Тільки не забудьте запастися терпінням і, можливо, талісманом або двома.

Як складати трикутний намет

Якщо ви в дитинстві любили книжки про індіанців, тоді вам обов'язково сподобаються трикутні намети, які схожі на справжні вігвами! 

Перш за все, давайте поговоримо про особливості цих пірамідальних і трикутних наметів. Вони стоять високо і гордо зі своїми гострими кутами. Але коли приходить час збирати речі і вирушати додому, ці погані хлопчики можуть стати справжньою скалкою в самі-знаєте-чому.

Отже, давайте перейдемо до тонкощів складання намету. Ключ до успіху - підійти до цього з почуттям гумору і великим терпінням. Нехай вас не обманює його безневинна трикутна форма, цей намет - маленький хитрий диявол, який чинитиме опір кожній вашій спробі скласти його охайно.

Для початку приберіть з намету все сміття. Потім розв’яжіть завязки та відклацніть фіксатори з внутрішнього шару намету і вийміть каркас незвичної форми. Далі знайдіть кути тканини і почніть складати їх у напрямку до центру. Під час складання не забувайте зберігати спокій і приймати хаос. Цей намет, можливо, і думає по-своєму, але ви тут головний. Робіть перерви, якщо потрібно, з'їжте печиво чи два, і повертайтеся до справи зі свіжим поглядом. Хто знає, можливо, поки вас не було, намет чарівним чином складеться сам (адже ми можемо помріяти, правда?).

Нарешті, коли ви приручили намет і він акуратно складений до прийнятних розмірів, настав час збирати речі. Постарайтеся не надто лаятися, коли будете складати намет у сумку. Пам'ятайте, що тепер ви підкорювач трикутних наметів, і ніщо не зможе збити вас зі шляху!

Як скласти рибальський намет

Отже, ви провели цілий день на воді і ловили рибу. Але тепер час збиратися додому, а для цього потрібно розібратися з цим надокучливим рибальським наметом. 

Перш за все, давайте поговоримо про особливості намету для риболовлі. Вибираючи намет для риболовлі, важливо враховувати такі фактори, як вітростійкість і водонепроникність. Адже ніколи не знаєш, коли раптовий шторм вирішить влаштувати дощ на вашому параді (або, скоріше, на вашій риболовлі). Тому переконайтеся, що ваш намет досить міцний, щоб витримати пориви вітру і зберегти вас сухим як рибу!

Тепер перейдемо до того, як скласти намет. Головне тут - швидкість і ефективність. Ви ж не хочете застрягти в боротьбі зі сплутаними відтяжками, поки ваші друзі-рибалки вже насолоджуються холодним напоєм у місцевому пабі. Повірте, ніхто не любить, коли намет складають повільно.

Почніть із того, що витягніть із землі всі кілочки. Ці маленькі штуковини мають властивість пропадати, якщо ви не будете уважні, тому не забувайте стежити за ними. Після того як всі кілочки прибрані, час приступати власне до складання.

Вийміть “скелет” намету й акуратно складіть його у власний чохол. Потім поступово загорніть края намету в прямокутник і скрутіть. Саме тут у гру вступає опір вітру - ви ж не хочете, щоб намет тріпотів, як риба у воді.

Нарешті, закріпіть все на місці за допомогою ременів або зав'язок, які додаються до намету. 

Це був майстер-клас по складанню намету для риболовлі. Тож сміливо збирайте намет і готуйтеся до наступної подорожі на воді. Тільки не забудьте взяти з собою побільше крему від засмаги і, можливо, кілька татових жартів про всяк випадок!

Як скласти намет-тунель

Давайте поговоримо про тунельні намети. По-перше, вони дуже просторі. Хто ж не хоче почуватися в поході як у розкішному особняку? Крім того, тунельні намети розраховані на сильний вітер, тож вам не доведеться турбуватися про те, що у вітряний день ваш притулок полетить, як повітряний змій. А як легко їх встановлювати! 

Але давайте не будемо забувати і про недоліки. Одне слово: розмір. Намагатися впихнути тунельний намет у ваш крихітний рюкзак - все одно що намагатися запхати слона в коробку з-під взуття. Це просто не вийде. І це ми не починали говорити про вагу. Ці намети можуть бути важчими, ніж борець сумо в розвантажувальний день. Тож якщо ви плануєте вирушити в похід з рюкзаком, вам варто переглянути свій вибір.

Тепер перейдемо до головної події - складання намету. Насамперед переконайтеся, що ви прибрали всі крихти і бруд, що залишилися після ваших нічних перекусів. 

Потім почніть згортати жердини, уважно підштовхуючи їх одна до одної. Коли всі стовпи щільно прилягають один до одного, час складати тканину. Почніть з того, що зведіть боки намету до центру, стежачи за тим, щоб все було красиво. Потім складіть його навпіл уздовж і скрутіть. Та-да! Ваш тунельний намет готовий до зберігання.

Не засмучуйтеся, якщо у вас не вийде з першого разу. Просто продовжуйте в тому ж дусі, і незабаром ви зможете складати намет з заплющеними очима!

Як скласти намети, що встановлюються на дах авто

Отже, ви вирішили вийти на новий рівень і купити намет на дах автомобіля. Молодці! Ці прилади схожі на портативні будиночки на деревах для дорослих. Але дозвольте сказати, що складати їх може бути досить складно. Це все одно що намагатися скласти приталене простирадло, тільки цього разу на даху вашого автомобіля.>

І все ж таки, давайте поговоримо про особливості цих унікальних споруд. Намети на даху автомобіля - це як ваш власний мобільний готельний номер. У них є зручні матраци, вікна для спостереження за зірками і навіть маленькі сходи, щоб ви почувалися так, ніби піднімаєтеся у свій власний замок у небі. А коли приходить час знову вирушати в дорогу, вони складаються в маленький пакунок, який одягається на машину, як модний капелюх. 

Прикладом таких наметів може бути наш багатофункціональний Шатер Thule Approach Annex.

Час приступати до справи. Починаємо зі зняття конструкції з даху автомобіля. Ця частина дуже важлива, тому що якщо ви її зіпсуєте, то в підсумку будете схожі на розгублену черепаху, що застрягла на спині. Почніть з ослаблення всіх ременів і видалення всіх кріплень, які можуть утримувати намет. Потім із грацією балерини і силою горили обережно зніміть намет із даху на тверду землю.

Тепер настає найцікавіше - складання. Почніть з того, що складіть драбину і закріпіть її скобами. Потім повільно складіть кожен бік намету у напрямку до центру. Коли все буде складено, використовуйте стяжки з комплекту, щоб утримати все на місці.

Таким чином, ви успішно склали намет на даху автомобіля. Тепер ви можете з гордістю вирушити на захід сонця зі своїм компактним маленьким кемпінговим компаньйоном.

Як скласти багатомісні намети або шатри

Для початку варто поговорити про ці багатомісні намети. У них є весь необхідний простір, щоб з комфортом розмістити вашу команду і, можливо, навіть кілька лісових істот, якщо ви почуваєтеся щедрим. Вони бувають дво-, три-, чотири-, п’ятимісні і так до безкінечності! Завдяки багатошаровості та додатковим секціям ці намети по суті нагадують розкішні кондомініуми в дикій природі. У них є місце для спальних мішків, надувних матраців і навіть міні-холодильника. Тільки подивіться на цього прекрасного представника багатомісних наметів –  Шатро Tramp Lite Bungalow!

А тепер давайте розберемося з тим, як скласти такий шатер. Перше - зберіть каркас. Це схоже на складання головоломки, тільки деталі являють собою довгі металеві стрижні, які, здається, мають власний розум. Щойно ви думаєте, що всі деталі на місці, одна з них вислизає і тицяє вам в око. Але не хвилюйтеся, врешті-решт ви приручите ці дикі прути й отримаєте міцний каркас, готовий до роботи.

Далі йде феєрія складання тканини. Ось де стає по-справжньому цікаво. Для початку зніміть або закрийте усі додаткові секції, такі як вентиляційні віконця або тамбури. Таке складання величезного шматка матеріалу нагадує спробу танцювати танго з восьминогом. Руки і ноги розлітаються на всі боки, і хоч би як ви старалися, у підсумку все виглядає як зім'ятий безлад.

Нарешті, давайте поговоримо про поради щодо роботи в команді. Якщо вам пощастило, і вам допомагає група друзів, важливо розподілити ролі й ефективно спілкуватися. Одна людина може відповідати за розбирання каркаса, а інша - за безумство складання тканини. І не забудьте підтримати бойовий дух улюбленими піснями біля багаття або грою в "Хто я?". Сміх - найкращий спосіб відволіктися від складнощів, пов'язаних зі складанням намету.

Як скласти намет вісімкою

Зізнавайтеся, скільки з вас вміє складати намет за методом "вісімка"? Ми знаємо, про що ви думаєте. "Навіщо мені це потрібно?". Що ж, друзі: оволодіти методом вісімки - все одно що отримати секретний скіл, який зробить твої походи легким бризом.

Метод вісімки полягає в тому, щоб скласти намет таким чином, щоб він нагадував... ну, ви здогадалися - вісімку. Для початку розкладіть стовпи і видаліть усі кілочки. Потім візьміть один кінець намету і складіть його до середини, створивши невелику петлю. Тепер повторіть цей крок з іншим кінцем намету, по суті, утворюючи дві петлі, що нагадують цифру вісім.

Тепер починається найцікавіше. Візьміть одну петлю і складіть її поверх іншої, стежачи за тим, щоб вони були акуратними. Саме тут і відбувається диво, тому що цей метод гарантує, що намет залишиться компактним і не займе багато місця в рюкзаку або багажнику автомобіля.

Принадність методу "вісімка" в тому, що він працює безвідмовно для всіх типів наметів. Неважливо, крихітний у вас намет на одну людину чи просторий на всю сім'ю - ця техніка складання допоможе вам. Крім того, вона дає змогу легко упаковувати і зберігати намет. Більше не потрібно намагатися вмістити намет у крихітну сумку або возитися із заплутаними жердинами. Завдяки методу "вісімка" все вміститься щільно і без зайвого клопоту.

Щойно ви опануєте цю техніку, ви станете предметом заздрощів усіх ваших друзів по походу. Тільки не забудьте потренуватися кілька разів перед наступною пригодою, щоб потім з упевненістю продемонструвати набуті навички складання намету.

Висновки

Ось ми й підійшли до кінця цієї дикої мандрівки під назвою "Важливість уміння правильно складати намет". Ми сміялися, плакали і, напевно, кілька разів проклинали себе під ніс, намагаючись приборкати непокірні дуги намету. Але під час усього цього стало абсолютно зрозумілим одне: знання того, як правильно складати намет, - це абсолютна перевага.

Тільки уявіть, який хаос почнеться, якщо ви не навчитеся правильно складати намет. Ви залишитеся з безладним нагромадженням тканини, відтяжек, кілків і дуг, що нагадує швидше музей сучасного мистецтва, ніж похід. І навіть не будемо говорити про те, як важко буде запхати це чудовисько назад у рюкзак. 

Але не бійтеся, любі туристи, адже надія є. І ця надія приходить у вигляді регулярних тренувань. Що більше ви будете практикуватися, то краще у вас буде виходити.

Думайте про це як про вправи для ваших м'язів, що згортають намет. Можливо, перші кілька разів ви відчуватимете біль і поразку, але з кожною спробою ви ставатимете дедалі сильнішими і впевненішими. Незабаром ви будете складати намет як професіонал, вражаючи своїх друзів по походу набутими навичками.

Отже, дорогі друзі, давайте усвідомлюємо важливість вміння правильно складати намет. Давайте практикуватися і вдосконалювати цю благородну вправність. І найголовніше - нехай нас більше ніколи не мучить кошмар, пов'язаний зі складанням намету.

Додаткові поради

Улюблений намет - надійний супутник у будь-якому поході. Але, як і в будь-яких інших стосунках, щоб зберегти любов, потрібно докласти трохи зусиль. Тому ми хочемо поділитися з вами кількома важливими порадами про те, як доглядати за наметом і зробити так, щоб він прослужив вам довше.

Перш за все, давайте поговоримо про очищення. Я знаю, про що ви думаєте - чистити намет звучить приблизно так само весело, як лікувати кореневий канал та й взагалі: "Чистити намет? Хіба він не стане знову брудним?". Що ж, хоча це і так, але якщо час від часу гарненько чистити намет, це може продовжити його життя. Крім того, це чудовий привід погратися з водою і милом, ніби ви знову дитина. Тільки переконайтеся, що використовуєте м'яке мило й уникаєте агресивних хімічних речовин, які можуть пошкодити тканину. 

Після того як намет виблискує чистотою (або, принаймні, став чистішим, ніж був до цього), настав час його висушити. Цей крок дуже важливий, якщо ви хочете уникнути того чудесного запаху цвілі, який зазвичай залишається в забутих наметах. Просто знайдіть собі гарне сонячне місце або купіть вентилятор, досить великий, щоб одночасно сушити ваше волосся і намет. Повірте, це буде варте того, коли вам не доведеться затримувати дихання щоразу, коли ви відчиняєте вхід намету.

Тепер настає відповідальний момент - зберігання намету. У вас може виникнути спокуса просто засунути його в дальній кут шафи і забути про нього до наступного похідного сезону, але це буде серйозною помилкою. Замість цього дотримуйтесь наступних рекомендацій щодо зберігання намету в міжсезоння. По-перше, переконайтеся, що він повністю сухий, перш ніж упаковувати його. Мокрі намети - це розсадник грибка, і навряд чи комусь захочеться прокинутися поруч із пухнастим зеленим другом у своєму наступному поході. По-друге, скрутіть його нещільно, щоб уникнути складок і напруження тканини. І нарешті, знайдіть сухе і прохолодне місце для зберігання намету, де його не потурбують допитливі домашні тварини або докучливі брати і сестри, які шукають свої зниклі шкарпетки.

Це  все, друзі, - кілька додаткових порад щодо догляду за наметом, які допоможуть вашому маленькому тканинному дому простояти довгі роки. Тепер сміливо вирушайте підкорювати велику природу, знаючи, що про ваш надійний намет подбали. А якщо щось не вийде, пам'ятайте, що армований скотч допомагає майже в усьому. Щасливих походів!

FAQ

 1. Що робити, якщо намет не поміщається назад у сумку після складання?

Перш ніж складати намет, видаляйте зайві речі, сміття і бруд з нього. Спробуйте скласти намет щільно, усуваючи повітряні кишені. Закрийте вентиляційні отвори. Використовуйте компресійні ремені або мішки, щоб зменшити розмір намету. Якщо все ж не вдається помістити намет у сумку, спробуйте інші способи: використовуйте сміттєвий пакет чи простір рюкзака, або закріпіть намет зовнішніми шнурками на рюкзаку або багажному відділенні.

 1. Як правильно сушити намет перед складанням, якщо він мокрий?

Необхідно знайти відповідне місце для сушіння намету. Ідеально, якщо це буде сонячне і добре провітрюване місце. Якщо погода дозволяє, можна повісити намет на мотузку або між двома деревами. Обов'язково відкрийте всі вікна та входи намету, щоб забезпечити циркуляцію повітря. Якщо стоїть волога погода, можна використовувати портативний вентилятор або обігрівач, щоб прискорити процес сушіння. Не забувайте періодично перевіряти намет і вивертати його навиворіт, щоб переконатися, що всі ділянки просушуються рівномірно. 

 1. Чи можна складати намет поодинці, і як це зробити ефективніше?

Так, це абсолютно можливо. Одна з важливих порад - перш ніж почати складати намет, приберіть з середини все зайве. Це допоможе запобігти пошкодженню тканини і зробить процес більш плавним. Коли йдеться про складання наметів різних типів, необхідно дотримуватися інструкцій виробника. Однак є й загальні прийоми: спочатку скласти дуги, а потім згорнути намет всередину до центру. Якщо не поспішати і уважно стежити за кожним кроком, то незабаром ви зрозумієте, що складати намет поодинці стало для вас звичною справою. 

 1. Як уникнути пошкодження намету під час складання та зберігання?

Ретельно вимийте намет перед тим, як упакувати його. Крім того, акуратно складайте намет, намагаючись уникати різких складок і загинів, які можуть деформувати тканину. Правильна фіксація намету в сумці або чохлі для зберігання також дуже важлива для запобігання випадкових пошкоджень. І нарешті, зберігайте намет у сухому прохолодному місці, щоб уникнути появи вологи або цвілі.

 1. Як складати намет у вітряну погоду?

Шукайте місце, яке забезпечує захист від вітру, наприклад, за великим каменем або густим чагарником. Це значно полегшить процес і зробить його менш виснажливим. Постарайтеся скласти намет якомога швидше, щоб вітер не підхопив його і не пошкодив. Почніть з того, що вийміть усі кілочки і складіть стійки намету, обов’язково притримуючи тканину. Потім складіть намет невеликими зручними секціями, міцно тримаючись за кожну складку. Це допоможе вам зберегти контроль над наметом навіть за поривчастого вітру. І нарешті, закріпіть складений намет стяжками, щоб його не віднесло до того, як ви встигнете його упакувати. 

 1. Що робити, якщо під час складання намету виявлено пошкодження?

Є кроки, які можна зробити, щоб тимчасово усунути розриви і дірки, перш ніж звертатися по професійну допомогу. Перш за все, необхідно оцінити ступінь пошкодження. Це невеликий розрив чи велика діра? Для невеликих розривів можна використовувати ремонтну стрічку, спеціально призначену для наметів або звичайний скотч. Просто відріжте шматок, щоб закрити розрив, і щільно притисніть його до пошкодженого місця. Це забезпечить тимчасову фіксацію, поки ви не зможете відремонтувати намет професійно. Для великих дірок може знадобитися набір для латочок. Дотримуйтесь інструкцій, що додаються до комплекту, щоб надійно прикріпити латку до пошкодженої ділянки. Пам'ятайте, що ці тимчасові засоби слід використовувати тільки доти, доки ви не зможете провести належний ремонт, тому не варто покладатися на них у довгостроковій перспективі.

 1. Як правильно зберігати намет між походами?

Одна з важливих порад - переконайтеся, що намет повністю сухий, перш ніж упаковувати його. Волога може призвести до утворення цвілі та грибка, які зіпсують тканину і викличуть неприємний запах. Також, важливо акуратно складати і згортати намет, щоб уникнути різких складок, які з часом можуть послабити тканину. І нарешті, зберігання намету в сухому прохолодному місці, подалі від прямих сонячних променів, допоможе запобігти пошкодженню тканини ультрафіолетом і подовжити термін її служби. 

 1. Як часто потрібно перевіряти стан намету?

Регулярна перевірка стану намету - найважливіший крок у підтримці його працездатності. Рекомендується оглядати намет до і після кожного походу, а також хоча б раз на кілька місяців, коли він не використовується. Так ви зможете виявити будь-який знос, пошкодження або необхідність в обслуговуванні чи ремонті. Почніть з огляду швів, блискавок і стійок на предмет наявності ознак стирання або розриву. Перевірте, чи немає дірок, розривів або проколів у тканині, а також ознак цвілі або грибка. Крім того, переконайтеся, що кілки і волосіні перебувають у хорошому стані. Регулярно оглядаючи намет, ви зможете оперативно усувати будь-які неполадки і забезпечувати безпечний і приємний відпочинок у поході.

 1. Які існують спеціальні пристосування для спрощення складання наметів?

Один з найкорисніших інструментів - сумка для наметових жердин чи дуг, яка допомагає зберігати всі жердини в порядку і запобігає їх деформації та забрудненню. Ще один зручний інструмент - знімач для наметових кілків, який значно полегшує витяг непіддатливих кілків із землі. Крім того, у нас в продажу є мат-підстілка під дно намету (footprint) для додаткового захисту від ушкоджень камінням чи гілками, та для додаткового захисту від вологи під час складання намету.

Складання намету без зусиль: Розкриваємо секрети ідеального складання наметів для любителів активного відпочинку - 2 - Robinzon.ua